Rekomendacja ITB
GWC Provent-Geo posiada pozytywną Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej stwierdzającą przydatność do stosowania w budownictwie.
więcej
Pomiary skuteczności
Jako jedyni podajemy codzienne pomiary skuteczności działania wymiennika z dokładnością do jednej godziny.
Sprawdź wysoką skuteczność naszego wymiennika.
więcej
Atesty i badania
GWC Provent-Geo posiada atest higieniczny i badania mikrobiologiczne potwierdzające pozytywny wpływ na poprawę jakości powietrza.
więcej
Zapisz się do newslettera!
Bądź na bieżąco w swojej branży.

Marketing automation powered by FreshMail
Pro-Vent Geo System
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą central wentylacyjnych MISTRAL produkowanych przez naszą firmę. RekuperatoryBroszura informacyjna gruntowego wymiennika ciepła PROVENT-GEO

zasada działania wymiennika

Wymiennik gruntowy płytowy Geo Provent nie jest odmianą wymiennika żwirowego. Tak mogą mówić tylko ci, którzy nie rozumieją istoty pracy obu wymienników. Należy on do grupy wymienników bezprzeponowych czyli powietrze ma bezpośredni kontakt z gruntem, konstrukcja jego jednak jest zupełnie odmienna od wymiennika żwirowego. I ta właśnie inna budowa świadczy o jego innowacyjności, a doskonałe parametry pracy (grzanie i chłodzenie) powodują, że jest on niezastąpiony w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Wymiennik płytowy Geo Provent przeznaczony jest do pracy ciągłej. Dzięki swoim dobrym parametrom, nie potrzebuje on czasu na regenerację. Zamieszczone na naszej stronie wykresy temperatur potwierdzają tę informację. Nawet względy higieniczne przemawiają za tym by wymiennik pracował non stop. Ruch powietrza także zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i grzybów.

Gruntowy wymiennik ciepła działa w sposób następujący. Powietrze potrzebne nam do wentylacji pomieszczeń pobierane jest przez czerpnię gruntową, która powinna się znajdować w miejscu o możliwie małej koncentracji zanieczyszczeń, z dala od ulic, parkingów, itp. Transportowane jest do wymiennika gruntowego przez rurę z wkładem antybakteryjnym. Tu zależnie od posiadanej temperatury powietrze ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu.
Gruntowy wymiennik ciepła PRO-VENT GEO składa się systemu modułów specjalnie opracowanych płyt, których budowa zapewnia tzw. bezprzeponowy (tj. w bezpośrednim kontakcie z gruntem) przepływ powietrza wewnątrz wymiennika. Po obróbce termicznej w wymienniku powietrze poprzez kanał odprowadzający transportowane jest do obiektu wentylowanego. Konstrukcja całego wymiennika została tak pomyślana, aby przy maksymalnej efektywności uzyskać minimalne opory dla powietrza.

Projektowanie stron MkDes
© Copyright Pro-Vent, Wszelkie prawa zastrzeżone


************************************
PRO-VENT Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
poczta: Krapkowice
gmina: Krapkowice
województwo: opolskie
tel.: 77 440 44 98
fax: 77 440 44 92
info@pro-vent.pl
www.wymiennikgruntowy.pl