Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info@pro-vent.pl

Logotyp firmy Pro-Vent
dla domów jednorodzinnych
oraz dużych obiektów i hal
Maksymalna skuteczność
Obserwuj
na żywo

Przeznaczenie gruntowego wymiennika ciepła PROVENT-GEO

budowa płytowego gruntowego wymiennika ciepła do wentylacji domów i obiektówGruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO przeznaczony jest przede wszystkim do nowo budowanych domów jednorodzinnych oraz dużych obiektów (np. obiektów przemysłowych, hal magazynowych, hoteli, basenów), wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba stworzenia warunków komfortu przebywania w małych i dużych pomieszczeniach, minimalizując przy tym koszty ogrzewania. Rozwiązanie to idealnie nadaje się przy budowie domów niskoenergetycznych i pasywnych.

GWC PROVENT-GEO stanowi idealne uzupełnienie instalacji rekuperacyjnej zwiększając znacznie jej skuteczność, a także zabezpieczając przed dostaniem się do instalacji powietrza o ujemnej temperaturze (brak problemów z zamarzaniem rekuperatora i brak konieczności stosowania nagrzewnic wstępnych).

Gruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO w zależności od upodobania lub etapu inwestycji może być montowany na trzy sposoby:

  • pod powierzchnią budynku (pod powierzchnią płyty fundamentowej),
  • pod powierzchnią terenów zielonych – działki,
  • pod powierzchnią parkingu.

Zastosowanie w domach jednorodzinnych

Decydując się na wentylację mechaniczną w domu jednorodzinnym, zdecydowanie warto rozważyć rozszerzenie instalacji o płytowy wymiennik GPWC. Rozwiązanie to, oprócz świeżego powietrza, zapewni domownikom komfort cieplny przez cały rok, minimalizując przy tym koszty eksploatacyjne.

Zastosowanie w dużych obiektach i halach

Ze względu na łatwą skalowalność, płytowy GPWC nadaje się idealnie również do dużych obiektów przemysłowych, hal magazynowych, hoteli, basenów itp. W tego typu obiektach zapewnienie jakości powietrza jest wręcz niezbędne, natomiast oszczędności w eksploatacji dużych powierzchni będą jeszcze bardziej odczuwalne.

Pobierz broszurę informacyjną GWC PROVENT-GEO

? Masz pytania? Chcesz zamówić? Skontaktuj się z nami!
Newsletter