Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info@pro-vent.pl

Logotyp firmy Pro-Vent

Jak czyścić wymiennik płytowy?

PIC00259.JPGNajkrótsza odpowiedź na to pytanie brzmi: wymiennik płytowy sam jest „czyścicielem”, dlatego nie ma potrzeby, a wręcz nie zaleca się żadnych czynności serwisowych poza wymianą filtra na czerpni GWC (terenowej lub ściennej).

Dzięki przygotowaniu odpowiednich warstw gruntu, pod GWC PROVENT-GEO tworzy się naturalna flora bakteryjna tlenowa, która uzdatnia przepływające powietrze z zarodników bakterii i grzybów, a więc nie dochodzi w nim do rozwoju żadnych zabrudzeń. Czynności serwisowe lub czyszczące są zbędne i mogłyby mieć negatywny wpływ na naturalną florę bakteryjną.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi powietrza z podłożem, nadmiar wilgoci jest odprowadzany bezpośrednio do gruntu, dzięki czemu nie ma warunków dla rozwoju drobnoustrojów wewnątrz wymiennika.

Powietrze przepływające przez wymiennik płytowy ma bezpośredni kontakt z gruntem, dlatego nadmiar wilgoci (zbyt wilgotne powietrze w okresie letnim), po prostu wsiąka w podłoże.

Dzięki temu, że GWC PROVENT-GEO charakteryzuje płytkie posadowienie (wystarczy ok. 0,7 m pod powierzchnią gruntu), zwykle nie ma również problemów z wodami gruntowymi. W gruntach małoprzepuszczalnych, gdzie okresowo występuje wysoki poziom wód gruntowych, można zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci instalacji odwodnieniowej (drenaż). Jednak nawet zalanie wymiennika przy ewentualnych bardzo obfitych opadach deszczu nie powoduje żadnych uszkodzeń i po opadnięciu wody pracuje on normalnie.

zdjecie-gwc-w-obrysie-fundamentowymWszystkie firmy instalujące GWC PROVENT-GEO muszą bezwzględnie przejść szkolenie z zakresu montażu, na którym dokładnie omawiane są kwestie zapewniające najwyższy standard wykonania wymiennika. Prawidłowe wykonanie poszczególnych warstw i postępowanie zgodnie z wytycznymi firmy Pro-Vent zapewnia poprawną pracę GWC bez jakichkolwiek awarii.

Ilość zamontowanych do tej pory wymienników GWC PROVENT-GEO i fakt że ani jeden nie wymagał serwisowania czy jakichkolwiek działań naprawczych, pozwala upewnić się, że jest to rozwiązanie bezawaryjne. Warto nadmienić, że większość wymienników została zamontowana w obrysie fundamentowym (pod budynkiem).

domek-balans-cieplo-zimno-ekologiczny-roslinka-na-dachu-300x300W wymienniku GWC PROVENT-GEO występują dwie podstawowe kwestie wpływające na najwyższą jakość powietrza: właśnie bezpośredni kontakt powietrza z gruntem oraz naturalna flora bakteryjna tlenowa powstała w wyniku zapewnienia odpowiednich warstw gruntu pod wymiennikiem.

Konstrukcja wymiennika zapewnia odprowadzenie nadmiaru wilgoci bezpośrednio do gruntu, a naturalna flora bakteryjna zapewnia jego dodatkowe uzdatnienie.

Badania zewnętrzne przeprowadzone przez PZH potwierdzają, że powietrze po przejściu GWC PROVENT-GEO jest o wiele zdrowsze niż przed wejściem do niego (!). Wyniki pokazują redukcję zarodników bakterii aż o 86% i grzybów aż o 97%. Zatem dzięki działaniu GWC PROVENT-GEO powietrze nawiewane do pomieszczeń jest jeszcze zdrowsze niż na dworze.

4698841 - funny rat and green apple isolated on white backgroundWymiennik GWC PROVENT-GEO posadowiony jest na głębokości, na której gryzonie zwyczajnie nie bytują – pojawiają się one bardziej tam gdzie mogą znaleźć pożywienie. Jeśli nawet „zabłądziłyby” gdzieś bliżej wymiennika, ciągły przepływ powietrza sprawia, że panują w nim warunki niesprzyjające dla zwierząt.

Dodatkowo wymiennik zabezpieczony jest od dołu siatką stabilizującą podłoże, a od góry filtrem czerpni i samą czerpnią, co stanowi wystarczająco szczelną zaporę mechaniczną.

? Masz pytania? Chcesz zamówić? Skontaktuj się z nami!
Newsletter
GWC PROVENT-GEO