Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a
47-300 Dąbrówka Górna
gmina/poczta: Krapkowice
woj. opolskie

tel. 77 44 044 98
tel. 77 44 044 96
tel.kom. 666 610 405
tel.kom. 782 176 321
fax. 77 44 044 92
e-mail: info@pro-vent.pl

Logotyp firmy Pro-Vent
dla domów jednorodzinnych
oraz dużych obiektów i hal
Maksymalna skuteczność
Obserwuj
na żywo

Szczegóły techniczne - GWC Provent-GEO

Współpraca gruntowego wymiennika ciepła PROVENT-GEO z rekuperatorem

Gruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO dedykowany jest jako element układu wentylacji mechanicznej, współpracujący z rekuperatorem. Powietrze po „obróbce” w wymienniku gruntowym transportowane jest do budynku i zainstalowanej tam centrali wentylacyjnej, a następnie systemem kanałów i anemostatów rozdzielane do poszczególnych pomieszczeń. Zużyte powietrze w budynku usuwane jest na zewnątrz.

Dodatkowym elementem układu jest przepustnica, która przełącza się automatycznie pozwalając na pobieranie powietrza z wymiennika gruntowego, a w okresach przejściowych, gdy praca wymiennika powodowałaby niepotrzebne schładzanie powietrza, na pobieranie go z czerpni ściennej. Centrala wentylacyjna będąca w układzie musi zapewnić możliwość sterowania przepustnicą GWC/czerpnia ścienna, a także musi posiadać bypass wymiennika ciepła.

schemat współpracy gruntowego wymiennika ciepła z rekuperatorem

GEO-SYSTEM – połączenie GWC PROVENT-GEO z rekuperatorem MISTRAL

W ofercie Pro-Vent znajdują się centrale wentylacyjne MISTRAL PRO, SLIM oraz DUO, które są dedykowane do współpracy z GWC PROVENT-GEO. Charakteryzują się bardzo wysokim odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego (ponad 90%) i  oprócz możliwości sterowania przepustnicą GWC/czerpnia ścienna, posiadają funkcję przełączania z funkcji „odzysk ciepła” na „chłodzenie”. Przełączanie to może odbywać się automatycznie lub ręcznie, co pozwala na maksymalny odzysk ciepła w okresie grzewczym oraz maksymalny uzysk chłodu w czasie letnich upałów.

Dane techniczne, pełny opis i broszury rekuperatorów przystosowanych do pracy z gruntowym wymiennikiem ciepła PROVENT-GEO, znajdują się na poniższych stronach:

schemat wentylacji domu z gruntowym wymiennikiem ciepła

? Masz pytania? Chcesz zamówić? Skontaktuj się z nami!
Newsletter